Wspinaczka terapeutyczna

#POMAGANIE PRZEZ WSPINANIE

Wspinaczka terapeutyczna

Wspinaczka terapeutyczna, to połączenie zajęć wspinaczkowych i gimnastycznych, mających na celu holistyczne podejście do motoryki uczestnika zajęć. Podczas zajęć realizowane są ćwiczenia wzmacniające dużą oraz małą motorykę ciała. 
Wspinaczka terapeutyczna bardzo angażuje mięśnie głębokie, które odpowiadają za prawidłową postawę ciała oraz koordynację. Dzięki możliwości skalowania trudności, pozwala na prowadzenie zajęć dla każdej osoby bez względu na jej sprawność i dopasowanie trudności do indywidualnych możliwości uczestników zajęć.
Zajęcia prowadzone są na profesjonalnej strefie gimnastyczno-akrobatycznej oraz ściance wspinaczkowej. 

Przykładowy przebieg zajęć:
– Tory przeszkód
– Elementy gimnastyki
– Trampoliny
– Wspinaczka 

 

FBT świetnie wpływa na płaszczyznę:

 Fizyczną

FBT jest formą aktywności fizycznej, która przez wykorzystanie własnego ciężaru ciała, aktywizuje większość partii mięśniowych. Bardzo angażuje mięśnie głębokie, które odpowiadają za prawidłową postawę ciała oraz koordynację. Wspinaczka dzięki możliwości skalowania trudności, pozwala na prowadzenie zajęć dla każdej osoby bez względu na jej sprawność i dopasowanie trudności do indywidualnych możliwości uczestników zajęć.

 Psychiczną

FBT pełni również formę rozwoju na podłożu psychicznym.
Dążenie do celu, pokonywanie trudności, radzenie sobie z własnymi słabościami czy radość z osiągnięcia szczytu, to tylko kilka z wielu czynników psychicznych rozwijanych podczas zajęć.  Wspinanie wymaga zaufania do drugiego człowieka, wiary w swoje umiejętności i zrozumienia własnego ciała.

Aktualności

Gdzie prowadzimy zajęcia ?

Kraków

Avatar Centrala ruch

Sikorki 21A (Czyżyny)

Kiedy ?

Cały czas! Fundacja ciągle się rozwija. Prowadzimy zajęcia indywidualne oraz grupowe. Staramy się, aby dopasować się do Waszych oczekiwań, dlatego ciągle dołączają kolejne ścianki oraz instruktorzy. 

Zajęcia zawsze dostosowane są dla każdego uczestnika pod względem zdolności psycho-motorycznych, dlatego termin dobieramy dopiero po rozmowie telefonicznej lub mailowej, aby dobrać najlepszy termin lub grupę. 

Bardzo prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub na FB, aby znaleźć najlepszy dla Was termin!

+48 506 108 411

SprawneWspinanie@gmail.com
Formularz kontaktowy

Korzystanie z formularza jest dobrowolne i łączy się z akceptacją regulaminu i polityki prywatności
Administratorem Danych jest Fundacja Sprawne Wspinanie – ul. Adama Bochenka 12B/14 30-693 Kraków,
NIP 6793212093. Dane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość. 

Przewiń do góry